Strona Główna .:. Download .:. Linki .:. Albumy Google+ .:. e-dziennik .:. Dla uczniów .:. Dla rodziców .:. Dla nauczycieli 20/06/2018
Nawigacja
Strona Główna
Download
Linki
Kontakt
Albumy zdjęć
Albumy Google+
Szukaj

SZKOŁA
e-dziennik
Historia
Dokumenty
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli

PRZEDSZKOLE
Aktualności
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 21
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Karolina K
Witamy

   
     W skład Zespołu Szkół Publicznych w Osiecznej wchodzi Przedszkole, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Wojska Polskiego oraz Publiczne Gimnazjum. Dyrektorem szkoły od 1992r. jest Pani Irena Szczygelska. Do Zespołu Szkół uczęszcza 160 uczniów z Osiecznej i okolicznych miejscowości (Małego i Dużego Krówna, Jastrzębia, Zimnych Zdrojów, Klanin, Długiego, Cisin i Zdrójna). Zatrudnionych jest 20 nauczycieli. Szkoła posiada certyfikat jakości edukacji.

Zespół Szkół Publicznych w Osiecznej
ul. Mickiewicza 1
83-242 Osieczna
tel./fax: 058 588 14 60
zsposieczna@interia.pl
 RODO  
Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 30/05/20180 Czytań - Drukuj
 Lekcja przyrody z "Rogaczem"  

13 czerwca 2018 roku uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej mieli przyjemność skorzystać z zaproszenia na spotkanie z myśliwymi Koła Łowieckiego "Rogacz" ze Starogardu Gdańskiego. Lekcja przyrody odbyła się w leśniczówce Owcze Błota. Myśliwi i leśnicy przybliżyli dzieciom ideę swojej działalności. Opowiedzieli o zwierzętach chronionych i łownych. Zajęcia urozmaicili pokazem filmów i zdjęć zwierząt. Uczniowie mieli możliwość posłuchania odgłosów wydawanych przez różne zwierzęta. Dużą radość sprawiła wszystkim możliwość wabienia zwierzaków przy pomocy profesjonalnych wabików. Dzieci bardzo dobrze bawiły się w " przyrodnicze koło fortuny" . Gospodarze spotkania zadbali także o to, aby wszyscy wyjechali z lasu najedzeni. Nie zabrakło pieczonych kiełbasek, napojów i słodkich niespodzianek. Podziękowaniem za gościnę i okrzykiem "Darz bór!" uczniowie pożegnali myśliwych i leśników.

Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 18/06/20180 Czytań - Drukuj
 Koniec roku – czas wycieczek i biwaków  

W dniu 13.06.2018 r. odbyła się wycieczka szkolna klasy II do Gdańska. Nasi gimnazjaliści mieli okazję zwiedzić Muzeum II Wojny Światowej, przejść ulicą Długą, skupiając się na zabytkach Starego Miasta. Ostatnie godziny uczniowie spędzili na plaży w Brzeźnie, podziwiając piękno Morza Bałtyckiego. Relaksowali się po bardzo intensywnym roku nauki.

Z kolei klasa IV spędziła dwa dni na biwaku w miejscowości Wilcze Błota. Odpoczywali na łonie natury. Odbyli wycieczkę zaprzęgiem konnym nad rzekę Wdę, pili wodę ze źródełka, zażywali kąpieli. Na zakończenie udali się do arboretum w Wirtach.


Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 15/06/20180 Czytań - Drukuj
 Pokazy chemiczne 2018  

Doświadczenia chemiczne przygotowane przez klasę II gimnazjum oraz projekt pt. „Chemia w kuchni” opracowany przez uczniów klasy III gimnazjum. Powstawały różne koncepcje ale celem wykonania ich było zakończenie projektu chemicznego. Pokazy odbyły się 30 maja, zaproszeni zostali młodsi uczniowie. Mogli oni przekonać się, że w życiu codziennym, naszej kuchni, codziennie spotykamy produkty, substancje, które znajdują się również w podręczniku od chemii. Z wielkim zaciekawieniem obserwowali efektowne doświadczenia klasy II oraz filmy klasy III. Obraz jednej z grup ukazał chemię w zwierciadle humorystycznym, druga grupa zaś przedstawiła między innymi kuchnię molekularną.

Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 06/06/2018Czytaj więcej ? 35 Czytań - Drukuj
 Dzień Dziecka 2018  

Drugi semestr roku szkolnego obfituje w uroczystości poświęcone członkom rodziny. Najpierw Dzień Babci i Dziadka, potem Dzień Kobiet, niedawno Dzień Matki i w końcu przyszedł najbardziej oczekiwany dzień przez nasze pociechy Dzień Dziecka. W naszej szkole obchodziliśmy go w piątek - 1 czerwca zgodnie z kalendarzem. Było gorąco i nie tylko mamy na myśli temperaturę powietrza. Organizatorzy czyli panie: K. Cybulska, Z. Chylicka, E. Wawszczyk, S. Czarnowska oraz Karolina Piontek – Gracz zadbali, by to był wyjątkowy dzień i dużo się działo.

Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 04/06/2018Czytaj więcej ? 46 Czytań - Drukuj
 Z WIZYTĄ W ZACZAROWANYM FOLWARKU  
Nasze przedszkolaki z okazji Dnia Dziecka wybrały się do Zaczarowanego Folwarku w Czarnym Lesie. Zwiedziły tam mini ZOO Państwa Tuszyńskich. Najpierw dzieci karmiły ptaki i poznawały poszczególne gatunki. Widziały kury, gęsi, kaczki, indyki ale też bażanty, perliczki i pawie. Oglądały również kolorowe papugi. Potem nakarmiły króliki, lamy, owce i kozy oraz świnki. Wszystkie zwierzęta można było dotknąć i pogłaskać. Następnie wybrały się na krótki spacer po lesie w poszukiwaniu skarbu. Po drodze wykonywały różne zadania, które doprowadziły ich do wyznaczonego celu. Uwieńczeniem wycieczki było ognisko, słodki poczęstunek i przepyszny kompot. Dzieci spędziły miło czas i zadowolone wróciły autobusem do przedszkola.
Dodane przez Magdalena Zieman dnia 03/06/2018Czytaj więcej ? 44 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 74 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
BIP

Milion za życie
Kalendarz
Czerwiec 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Copyright © 2005