Strona Główna .:. Download .:. Linki .:. Albumy Google+ .:. e-dziennik .:. Dla uczniów .:. Dla rodziców .:. Dla nauczycieli 24/11/2017
Nawigacja
Strona Główna
Download
Linki
Kontakt
Albumy zdjęć
Albumy Google+
Szukaj

SZKOŁA
e-dziennik
Historia
Dokumenty
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli

PRZEDSZKOLE
Aktualności
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 21
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Karolina K
Witamy

   
     W skład Zespołu Szkół Publicznych w Osiecznej wchodzi Przedszkole, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Wojska Polskiego oraz Publiczne Gimnazjum. Dyrektorem szkoły od 1992r. jest Pani Irena Szczygelska. Do Zespołu Szkół uczęszcza 160 uczniów z Osiecznej i okolicznych miejscowości (Małego i Dużego Krówna, Jastrzębia, Zimnych Zdrojów, Klanin, Długiego, Cisin i Zdrójna). Zatrudnionych jest 20 nauczycieli. Szkoła posiada certyfikat jakości edukacji.

Zespół Szkół Publicznych w Osiecznej
ul. Mickiewicza 1
83-242 Osieczna
tel./fax: 058 588 14 60
zsposieczna@interia.pl
 Warsztaty dziennikarskie  

Dnia 16 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty dziennikarskie dla klas gimnazjalnych oraz siódmej klasy szkoły podstawowej. Gościem i prowadzącym zajęcia był znany redaktor z Kociewia, Pan Tadeusz Majewski.

Pan redaktor jest twórcą pisma pt. „Zielony Autobus” wydawanego w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim. Publikowane w nim teksty są pisane przez młodzież ze szkół naszego powiatu. Pan Tadeusz Majewski jest poszukiwaczem i odkrywcą młodych talentów jakże trudnego zawodu jakim jest dziennikarstwo.

Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 23/11/2017Czytaj więcej ? 5 Czytań - Drukuj
 TEATR "DUET" W NASZYM PRZEDSZKOLU  

21 października gościliśmy w naszym przedszkolu teatr „Duet” z Krakowa. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Rozbójnik Rumcajs„. Była to opowieść o rodzinie, dla której miłość, życzliwość i wzajemny szacunek są najważniejsze. Cała historia odbywała się w scenerii leśnego życia. Bohaterowie przypominali dzieciom co nam daje las, zwrócili uwagę jak żyć w zgodzie z naturą i dbać o otoczenie. Przedszkolaki bardzo spontanicznie reagowali na zabawne sceny z życia Rumcajsa. Aktywnie uczestniczyli w spektaklu dyskutując z bohaterami, a także przebierając się wykonywali różne zadania przydzielone przez Rumcajsa i Hankę.

Dodane przez Magdalena Zieman dnia 21/11/2017Czytaj więcej ? 16 Czytań - Drukuj
 Święto Niepodległości 2017  

Patriotyzm to umiłowanie i szacunek do historii, tradycji i kultury a wyrażamy go poprzez troskę o przyszłość kraju i ludzi w nim mieszkających.

Jednym z głównych celów naszej szkoły jest kształcenie poczucia tożsamości narodowej. Nauczyciele dbają o to, aby w młodym człowieku rozbudzać patriotyczną postawę wobec Ojczyzny opartą na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własną społecznością i narodem.


Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 13/11/2017Czytaj więcej ? 60 Czytań - Drukuj
 Pomysł na długie przerwy  
Gdy jest zimno, gdy jest szaro,
Wyjdź na hol i zatańcz śmiało.


Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 04/11/2017Czytaj więcej ? 58 Czytań - Drukuj
 Czas na spełnianie marzeń...  

31 października w naszym przedszkolu miała miejsce bardzo wzruszająca uroczystość. Dzieci, rodzice oraz pełniąca obowiązki dyrektora szkoły Hanna Czaja, pożegnały odchodzącą na emeryturę panią Sabinę Landowską, która przepracowała w tutejszej placówce 29 lat.

Dzieci przygotowały wierszyki i przepiękne laurki. Dziękowały za pyszne obiadki i desery. Dorośli za poświęcenie i oddanie pracy.

Pani Sabinie życzymy zasłużonego odpoczynku, czasu dla rodziny i przyjaciół, realizacji zadań, na które być może brakowało kiedyś czasu.


Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 01/11/2017Czytaj więcej ? 69 Czytań - Drukuj
 "Mamo, Tato " jestem przedszkolakiem czyli pasowanie na przedszkolaka.  

Dzień 19 października pozostanie na długo w pamięci dzieci uczęszczających pierwszy rok do przedszkola. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice dzieci pasowanych oraz pani dyrektor. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Irena Szczygelska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz mały słodki upominek. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.


Dodane przez Magdalena Zieman dnia 30/10/2017Czytaj więcej ? 47 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 63 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
BIP

Kalendarz
Listopad 2017
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Copyright © 2005