Strona Główna .:. Download .:. Linki .:. Albumy Google+ .:. e-dziennik .:. Dla uczniów .:. Dla rodziców .:. Dla nauczycieli 17/01/2019
Nawigacja
Strona Główna
Download
Linki
Kontakt
Albumy zdjęć
Albumy Google+
Szukaj

SZKOŁA
e-dziennik
Historia
RODO
Dokumenty
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli

PRZEDSZKOLE
Aktualności
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 21
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Karolina K
Witamy

   
     W skład Zespołu Szkół Publicznych w Osiecznej wchodzi Przedszkole, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Wojska Polskiego oraz Publiczne Gimnazjum. Dyrektorem szkoły od 1992r. jest Pani Irena Szczygelska. Do Zespołu Szkół uczęszcza 160 uczniów z Osiecznej i okolicznych miejscowości (Małego i Dużego Krówna, Jastrzębia, Zimnych Zdrojów, Klanin, Długiego, Cisin i Zdrójna). Zatrudnionych jest 20 nauczycieli. Szkoła posiada certyfikat jakości edukacji.

Zespół Szkół Publicznych w Osiecznej
ul. Mickiewicza 1
83-242 Osieczna
tel./fax: 058 588 14 60
zsposieczna@interia.pl
 Jasełka 2018  

Dnia 21.12.2018 roku z bożonarodzeniowym przesłaniem dla zaproszonych gości, pracowników,nauczycieli i uczniów naszej szkoły, wystąpili uczniowie klas I, IV, VI i III gimnazjum, prezentując jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem pani Zeni Chylickiej i pani Doroty Czerwinskiej. W przygotowanie scenerii włączyli się rodzice klas młodszych: pani Marzena Mania, pani Justyna Zielińska, pani Agnieszka Mazurowska (dziękujemy!!!).

Jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem podbiły serca publiczności.

Na zakończenie dyrektor szkoły Irena Szczygelska złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczno - noworoczne i przypomniała uczniom o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zimowej przerwy świątecznej.

Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 03/01/20190 Czytań - Drukuj
 JASEŁKA W PRZEDSZKOLU  
W czwartek 20.12.2018 roku przedszkolacy postanowiły zrobić miłą niespodziankę świąteczną i wszystkich wprowadzić w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przygotowały pod okiem swoich pań Uroczyste Jasełka, do których bardzo pilnie się przygotowywały. Przedstawienia były wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Po przedstawieniu wszyscy połamali się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Pani dyrektor Irena Szczygelska życzyła wszystkim obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.

Dodane przez Magdalena Zieman dnia 01/01/2019Czytaj więcej ? 49 Czytań - Drukuj
 Życzenia  
Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 21/12/20180 Czytań - Drukuj
 Językowy Konkurs Świąteczny 2018  

Dnia 21.12.2018 odbył się w naszej szkole Językowy Konkurs Świąteczny. Tegoroczna edycja składała się z trzech konkurencji. Pierwsza polegała na wykonaniu utworu o tematyce świątecznej w języku obcym. W drugiej konkurencji zawodnicy musieli zmierzyć się uzupełnieniem brakujących wyrazów piosenki, którą wylosowali. W trzeciej części uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat świąt Bożego Narodzenia na świecie. Walka była zacięta do ostatniej konkurencji. Ostatecznie, pierwsze miejsce zajęła klasa III gimnazjum, drugie klasa V, a trzecie przypadło klasie VIIa.

Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 21/12/20180 Czytań - Drukuj
 TEATR "MAGIK" W NASZYM PRZEDSZKOLU  
17 grudnia odwiedził nas już po raz kolejny Teatr Profilaktyczny „Magik” z Białegostoku. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pod tytułem „Dziadek do Orzechów”. Była to piękna opowieść o magii świąt, o tym, że w tak szczególnym momencie wszystko może się wydarzyć.
Dodane przez Magdalena Zieman dnia 20/12/2018Czytaj więcej ? 50 Czytań - Drukuj
 „Opowieść wigilijna” w wykonaniu klasy VIII !  
Święta tuż tuż, gwiazdka błyszczy już,
a w święta nawet dziecko wie: każdy brata się!

Kiedy zapalamy w grudniu pierwszą adwentową świecę, rozpoczyna się czas szczególny: magiczny czas przygotowywań do świąt Bożego Narodzenia.

Początkowo nie dajemy się porwać ogólnemu poruszeniu, ale później: a to pierwszy śnieżek polatujący z chmur, a to list pisany przez dzieci do Gwiazdora, a to zasłyszane dźwięki świątecznej piosenki wpływają na to, że we wszystkich wyzwala się ta radosna niecierpliwość i oczekiwanie Cudu – cudu, który co roku pojawia się w stajence betlejemskiej i w naszych sercach.

To oczekiwanie, tęsknota wyzwala też we wszystkich pokłady dobra, empatii i współczucia. Widzimy w innych Człowieka – któremu trzeba pomóc, wesprzeć w trudnych chwilach, a chociażby lub aż, poświęcić chwilę swojego bezcennego czasu na rozmowę, chwilę bycia razem.

To jest właśnie to BRATANIE SIĘ, bycie razem, we wspólnocie.

Dlatego co roku grudniową porą odbywa się Wieczornica ze Świątecznym Kiermaszem pod opieką pani Alicji Bugajewskiej.

W tym roku uczniowie klasy VIII z wychowawczynią Esterą Wawszczyk i nauczycielem wspomagającym panią Sylwią Czarnowską postanowili wystawić na scenie „Opowieść wigilijną” na podstawie utworu Karola Dickensa i opowiedzieć po swojemu historię starego skąpca Scrooge'a, którego zagrał brawurowo Dawid Bernhagen, rolę jego pracownika Boba Cratchita – Kajetan Pastwa. Do kantoru, do wuja z życzeniami przybywa jego siostrzeniec Fred, czyli Gracjan Trepkowski, a potem przychodzi dwoje kwestarzy: Weronika Łącka i Maciej Platta.

Stary skąpiec przegania wszystkich i wraca do domu, gdzie nawiedzają go duchy: najpierw Duch wspólnika – Marleya, zagrała go demonicznie Paulina Bernhagen, a potem kolejno: Duch Przeszłych Wigilii – Kinga Brus, Duch Tegorocznej Wigilii – Marta Ebertowska i Duch Przyszłych Wigilii – Arkadiusz Platta. Odwiedzali wspólnie różne miejsca i ludzi: w przeszłości dawną szkołę i małego Scrooge'a – Dawid Mania i jego siostrzyczkę Fanny – Ewelina Ordon, potem Scrooge'a jako Narzeczonego – Jakub Fomin i Narzeczoną – Karolina Machajewska; obserwowali świętowanie rodziny kancelisty Boba i jego żony, pani Cratchit - Oliwia Kosecka, ich dzieci: Marty – Julia Rohde i Małego Tima – Oskar Kolasiński i ich drugiej córki Małgosi: Julka Kałdowska.

Na koniec cieszyliśmy się przemianą duchową sknery Scrooge'a i jego rozmową z Chłopcem z ulicy – Maciej Brus i radością ludzi na ulicy: Dzieci – Patrycja Laska, Kamil Kutcman i Julia Kałdowska, Przechodniów – Oskar Wróbel, Michał Zabrocki, Dominik Garusiński i Mikołaj Łepek, który dodatkowo wystąpił na koniec przedstawienia jako kociewski Gwiazdor i częstował cukierkami. Opiekę nad efektami akustycznymi i sprzętem sprawował uczeń klasy III gimnazjum – Kamil Zieliński.

Całość wzbogacona została pięknymi piosenkami w wykonaniu klasy VIII oraz kolędami na gitarze w wykonaniu: Kingi Brus i Oliwii Koseckiej oraz na akordeonie zagrał Dawid Mania.

Na Kiermaszu Świątecznym sprzedawano książki, dekoracje, stroiki oraz ciasta, ciasteczka, które przygotowali Uczniowie i Rodzice naszej szkoły. Nad całością czuwała pani Alicja Bugajewska i Rada Rodziców na czele z panią Anną Karwasz.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspomogli naszą WIECZRNICĘ – bardzo DZIĘKUJEMY!


Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 18/12/20180 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 84 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
BIP

Milion za życie
Kalendarz
Styczeń 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Copyright © 2005